Skintos gėlė papuošia kiekvienus namus. Gaila, bet dažniausiai tai netrunka labai ilgai – gėlės pamažu vysta, prarasdamos savo dailią išvaizdą, aromatingą kvapą bei kitus privalumus. Tačiau per ne lyg dėl to krimstis nereikėtų, kadangi yra ne vienas būdas prailginti skintų gėlių gyvavimą, mėgaujantis jų teikiamais privalumais ilgiau nei bet kada ankščiau.
Prieš merkdami gėles patrumpinkite jų kotelius
Jei norite, kad į namus parsineštos skintos gėlės gyvuotų ilgiau – prieš merkdami jas į vazą apkarpykite gėlių kotelius. Geriausia, jei nukirpsite apie 1-2 centimetrus gėlių kotelių, kas suteiks gėlėms galimybę efektyviau sugerti gaunamą vandenį. Nnorint užtikrinti, jog gėlė pasisavintų kiek tik įmanoma daugiau vandens, patartina kotelius kirpti ne tiesiai, o įstrižai – įstrižas koto apačios paviršiaus plotos užtikrins maksimaliai efektyvų vandens sugėrimą.
Plaukų lakas – gėlių išsilaikymo garantas
Įdomu,kad iš pirmo žvilgsnio su gėlėmis visiškai nieko bendro neturinčios priemonės iš tiesų gali būti efektyvios siekiant prailginti jų išsilaikymą. Viena iš tokių – plaukų lakas, padedantis išsaugoti dailią gėlių žiedų išvaizdą kiek tik įmanoma ilgesniam laikui.
Jums tereikės išimti gėles iš vazos bei jas apvertus iš arti plaukų laku apipurkšti jų žiedlapius. Tuomet kuriam laikui kažkur padėkite gėles, kad lako perteklius nuvarvėtų – tam įvykus galite vėl drąsiai merkti gėles į vandenį, žinodami tai, jog jos po tokios procedūros dailią išvaizdą išlaikys ilgiau!
Saugokite gėles nuo vaisių!
Vaisiai ir gėlės – iš pirmo žvilgsnio visiškai ne priešiški augalai. Bet, kai kalbame apie siekį skintas gėles išsaugoti kiek įmanoma ilgiau – vaisiai tampa tuo dalyku, šalia kurio laikyti skintų gėlių tikrai nenorėtumėte.
Įvairūs vaisiai, kaip bananai ar kiviai, išskiria mūsų nepastebimas eterio dujas, kurios skatina aplink esančių augalų vytimą. Būtent dėl to, šalimais vaisių dubens pamerktos gėlės nuvys gerokai greičiau nei tos, šalia kurių įvairūs vaisiai nebus padėti.
Limonadas – puiki trąša
Dažnas galvoja, jog gėlių išsilaikymui gali padėti įvairios trąšos. Žodžiuose yra tiesos. Bet investuoti savo lėšas į aukščiausios kokybės trąšas dėl paprasčiausio kiek ilgesnio skintų gėlių išsilaikymo tikrai nėra būtina – įprastas trąšas gali puikiai atstoti ir paprasčiausias limonadas, ypač išskiriant „Sprite“ gaivųjį gėrimą.
Paprasčiausiai vietoj to, kad gėles merktumėte į paprastą vandenį, jas merkite į limonado pagrindu sudarytą mišinį. Sumaišykite identiškus kiekius vandens bei pasirinkto limonado bei prie viso to pridėkite nedidelį šaukštelį baliklio. Patikėkite – toks mišinys skintas gėles veiks tiesiog puikiai, padėdamas joms išsaugoti dailią savo išvaizdą kiek tik įmanoma ilgiau!
Gėlių nelaikykite ir prie kompiuterio bei televizoriaus
Norint išsaugoti skintas gėles kuo ilgiau patartina jų nelaikyti ir prie tokių įrenginių kaip kompiuteris bei televizorius. Taip yra dėl to, nes šie įrenginiai skleidžia šilumą, kuri sausina orą – o tai gėlėms yra išties pakankamai nepalanku, kadangi esant sausam orui yra trukdoma efektyviam gėlių kvėpavimui.
Skintas gėles kasdien apipurkškite vandeniu
Vanduo yra ko gero esminis elementas, kuris yra reikalingas gėlėms – ir nesvarbu ar kalbėsime apie dar augančias gėles, ar apie tas, kurios jau buvo nuskintos. Dažnas galvoja, kad užtenka gėles pamerkti vazoje, tenka pripažinti yra ir dar vienas dalykas, kurį dėl gėlių drėkinimo gali padaryti kiekvienas – reikėtų kasdien apipurkšti gėlių žiedlapius bent šlakeliu vandens.
Toks elgesys užtikrins gėlių vandens pasisavinimą per lapus.
Prieš merkdami į vazą gėles ją išplaukite
Gėlėms pamerkti skirtą vazą reikėtų plauti po kiekvieno karto, kai joje buvo pamerkti vienokie ar kitokie augalai. Tai ypač svarbu dėl to, nes gėlėms esant vazoje joje gali atsirasti įvairių jas žudančių mikroorganizmų, tad išplaukite nuo dulkių vazą.
Vazą galima plauti tik su paprasčiausiu vandeniu, tačiau jei norite išties efektyvių šio darbo rezultatų – ją plaukite su karšto vandens, geriamosios sodos bei acto mišiniu. Taip pat, nebūkite tik stebėtojas vazos plovimo procese – pasiimkite skudurėlį ar šepetėlį bei pravalykite vidines vazos sieneles, kas leis galutinai užtikrinti tai, jog ant jų neliks nepageidaujamų dulkių ir panašiai.
Prieš pamerkdami gėles nuskabykite apatinius lapelius
Apatinius gėlės lapelius skabyti būtina, jei norite kuo ilgiau išsaugoti ne tik dailią gėlių išvaizdą, bet ir puikų kvapą. Pradinėse gėlių puvimo stadijose būtent apatinės jų dalies lapeliai pirmiausia pradeda skleisti nevisiškai malonų kvapą, turėtumėte jų atsikratyti iš anksto – tai leis išvengti problemų, kurios atsiranda ankščiausiai, išsaugant tiek dailią gėlių išvaizdą, tiek ir gerą jų kvapą kiek galima ilgiau.