Gubojos

Šiuolaikiniai gėlių augintojai, pasitelkdami mokslą, ieško vis įdomesnių žiedų spalvų, o floristai išradingai pritaiko naujoves, kurdami nuostabias puokštes. Kiekviena gėlė nusipelno mūsų dėmesio ir net toks atrodytų nepastebimas augalas kaip guboja tinkamai pateiktas suskamba netikėtom gaidom. Guboja (Gypsophila Paniculata) – tai daugiametis krūmelis, pasipuošiantis baltų ar rausvų mažyčių žiedelių “debesėliu” ant grakščių šakelių ir sodinamas kaip foninis augalas užpildyti tuščioms vietoms gėlyne. Tokiam pačiam tikslui guboja naudojama ir floristinėse kompozicijose šalia ryškesnių žiedų.

Artėjant šventei ar jubiliejui, visada gelbėja gėlės – jos gražios, kvapios, spalvingos, puikiai perteikia mūsų dėmesį ir jausmus. Sveikindami artimą žmogų, stengiamės atsižvelgti į puokštės gavėjo pomėgius, charakterį ar net amžių. Įprasta, kad iškilminga proga teikiamos brangios gėlės: rožės, orchidėjos. Tačiau pamėginkime sušvelninti įspūdį ir įkomponuoti kelias gubojų, kitaip vadinamų gipsofilijomis, šakeles – tai suteiks puokštei originalumo ir išbaigtumo.

Jaunai merginai tikrai patiks tiesiog vienspalvė rausvų ar alyvinių gubojų puokštė, surišta atlasiniu kaspinėliu. Paauglei įteikta švelnių spalvų gubojų puokštelė dovanų dėžutėje atrodys kaip mielas debesėlis. Netgi puokštėje panaudotų gubojų kvapas gali kažkam sužadinti prisiminimus apie jūrą ir pilną šių gėlyčių Neringos paplūdimį…

Tinkamai įpakuotos kvapios ir subtilios gubojų šakelės puikiai suskamba ir vienos, o derinamos su ryškiomis arba, priešingai, švelniomis smulkiomis gėlėmis sukuria nuostabią lengvą kompoziciją, kuria tikrai pradžiuginsime artimą žmogų.