Kambarinis papartis

29.00 

Kambariniai arba kitaip vadinami Bostono paparčiai, kilę iš Centrinės Amerikos yra populiariausi iš paparčių rūšių. Šie paparčiai Viktorijos laikais greitai išplito po Šiaurės Amerikos namų verandas bei salonus.

Papartis parduodamas su dekoratyviniu keramikiniu vazonu. Bendras aukštis apie 50cm

Neturime

Aprašymas

Laistymas ir priežiūra

Bostono paparčių priežiūra yra paprasta, svarbu tik suteikti jiems daug drėgmės. Paparčiai kilę iš atogrąžų miškų, kur santykinė oro drėgmė išlieka gerokai didesnė nei 70%.

Laikykite dirvą nuolat drėgną, bet neužmirkusią. Stebėkite didelius ir kabančius paparčius, nes jie gali greitai išdžiūti. Dėl per didelio arba per mažo laistymo lapeliai gali nukristi arba pradėti vysti. Kambariniams augalams visada naudokite kambario temperatūros vandenį – šaltas vanduo gali sukelti šoką.

Reguliarus paparčio purškimas vandeniu padės išvengti voratinklinių erkių, kurios mėgsta sausesnes sąlygas, invazijos.

Vieta

Labiausiai tinka tokia vieta kur yra ryški, netiesioginė šviesa. Paparčiams netinka tiesioginė saulės šviesa. Kas savaitę augalą pasukite, kad iš visų pusių būtų apšviesta.

Temperatūra

Stenkitės, kad šalia paparčio būtų drėgnas oras (apie 50 % santykinės drėgmės). Geriausia naudoti šalto rūko kambario drėkintuvą. Purškimas kambario temperatūros vandeniu padeda, jei galite purkškite kelis kartus per dieną. Tinkama temperatūra 18-24 laipsniai.

Tręšimas

Tręškite kas 2 savaites ištisus metus subalansuotomis vandenyje tirpiomis trąšomis, atskiestomis per pusę.

Persodinimas

Persodinkite pavasarį, kai šaknys užpildo indą. Perkelkite papartį į puodą, kuris yra tik šiek tiek didesnis. Norite kontroliuoti jo dydį? Išimkite papartį iš talpyklos ir nugenėkite maždaug 1/4 jo šaknų. Tada persodinkite į tą patį puodą, kuriame buvo anksčiau.

Ligos ir problemos

Rudi lapeliai dažnai atsiranda dėl sauso oro. Nedėkite paparčio šalia šilumos ar kintamosios srovės ventiliacijos angos, nes temperatūros svyravimai gali sukelti augalui šoką ir taip jo lapeliai pradės ruduoti. Kai kurie gniužulų galiukų parudėjimai yra normalu. Jei norite, rudus lapelius galite apkarpyti žirklėmis, kad atrodytų tvarkingai.

Gelsvi ir suvytę lapeliai yra perlaistymo požymis. Sumažinkite vandens kiekį ir nupjaukite pažeistus lapelius. Naudokite indą su drenažo angomis, kad išvengtumėte dirvožemio permirkimo. Patikrinkite augalo šaknis, ar jos nesupuvusios.

Kenkėjai

Stebėkite apnašas, kurios atrodo kaip maži rudi diskeliai ant lapelių (Kartais rudos sporos, esančios lapelių apačioje, painiojamos su žvynuotais vabzdžiais. Sporas atpažinsite, nes jos yra dviejose eilėse po kiekvienu smaigaliu). Norėdami pašalinti žvyninius vabzdžius, nubraukite juos nagais. Nenaudokite insekticidų paparčiams, nes paparčius chemikalai gali pažeisti.

Voratinklinės erkės yra retesnės, tačiau gali padaryti daugiau žalos. Plonos juostos tarp lapų yra šio žalingo kenkėjo požymis. Nupjaukite stipriai pažeistus lapelius, bet nenaudokite insekticidų, kurie gali juos pažeisti. Jei pakankamai šilta, papartį galite išnešti į lauką ir nuplauti drungnu vandeniu, kad išstumtumėte šias erkes. Priešingu atveju įdėkite papartį į dušą.

Pirkti parduotuvėje

Parduotuvės darbo laikas:

Pirmadienį – Penktadienį: 9:00-19:00

Šeštadienį: 9:00-17:00

Sekmadienį: NEDIRBAME

Pristatymo sąlygos
  • Gėlių pristatymas galimas tik Vilniuje (mieste) arba Vilniaus priemiesčiuose.
  • Gėles pristatome šiuose Vilniaus priemiesčiuose: Grigaičiai, Nemėžis, Grigiškės, Avižieniai, Skirgiškės, Bezdonys ir kituose priemiesčiuose nutolusiuose iki 20 km nuo Vilniaus.
  • Pristatymai vykdomi nuo 9:30 iki 20:00 valandomis – nuo pirmadienio iki penktadienio. Šeštadienį pristatymo laikas nuo 10:00 iki 17:00. Jei norite gėlių pristatymo vėlesniu arba ankstesniu laiku – susisiekite ir patikslinsime ar Kurjeris galėtų pristatyti Jūsų norimu laiku.
  • Užsakymus galime pristatyti bet kuriuo dienos metu, Jūsų pasirinktu intervalu (nuo 9 val. iki 13 val, nuo 12 val. iki 17 val. arba nuo 16 val. iki 20 val.) arba tiksliai nurodytu laiku už papildomą mokestį (galimas iki 1 valandos vėlavimas ar pristatymas anksčiau). Švenčių dienomis (vasario 16, kovo 8 ir mamos dieną) užsakymus pristatome visą dieną (nuo 8:00 iki 22:00 pagal kurjerio susidarytą maršrutą) arba tiksliu laiku už papildomą mokestį (švenčių dienomis galimas iki 1 h vėlavimas ar pristatymas anksčiau nurodyto tikslaus laiko).
  • Gėlių užsakymams iki 40 eurų intervalinis pristatymas Vilniaus mieste kainuoja 7 eurus, o Vilniaus priemiesčiuose – 9 eurus. Užsakymams nuo 40 eurų taikomas nemokamas intervalinis pristatymas Vilniaus mieste. Pristatymams už Vilniaus miesto ribų (Vilniaus priemiesčiuose) nemokamas pristatymas netaikomas.
  • Minimali užsakymo suma yra 15 €.
  • Užsakymų pristatymas tiksliu laiku (+- 60 min) papildomai kainuoja 5 € (o vasario 14, kovo 8 ir Mamos dieną – 10 € – tam, kad dėl labai didelio užsakymo kiekio spėtume pristatyti).
  • Anksčiausiai užsakymas bus įvykdytas po 3 valandų nuo pinigų gavimo.
  • Pirmadienį – penktadienį gėles pristatysime tą pačią dieną, jei užsakymą gausime iki 17:00, šeštadienį iki 14:00.
Pristatymo kaina

Pristatymo kaina Vilniuje

Užsakymas už 40 € ir daugiau

Užsakymas iki 40 €

Tikslus pristatymo laikas (+-30 min)

0

Pristatymo kaina

Pristatymo kaina Vilniaus priemiesčiuose

Gėlių pristatymas Vilniaus priemiestyje

Tikslus pristatymo laikas (+-30 min)

9

Pristatymo kaina